Практика

Зняття з реєстрації місця проживання при виїзді на постійне місце проживання за кордон

Особи, які бажають виїхати на постійне місце проживання за кордон повинні виконати процедуру оформлення документів для перетину кордону. А саме після отримання рішення з Державної міграційної служби про виїзд на ПМП необхідно зняти з реєстрації своє місце проживання в Україні, отримати довідку органу державної фіскальної служби про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку. Ці довідки довідки разом з паспортом громадянина України необхідно надати органам ДМС для проставлення штампа про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання. На практиці виникають питання стосовно отримання довідки про зняття з реєстрації місця проживання, особливо стосовно чоловіків, які є військовозобовʼязаними.

Як отримати довідку про зняття з реєстрації місця проживання

Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється під час особистого відвідування органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) за адресою житла незалежно від форми власності. Зняття відбувається на підставі поданих документів протягом 1 робочого дня.
Під час звернення до органу реєстрації необхідно подавати наступні документи:
  • паспорт громадянина України;
  • заява про зняття із зареєстрованого місця проживання;
  • рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання, прийняте відповідним територіальним органом ДМС;
  • довідка про зняття з військового обліку (для військовозобовʼязаних).
За результатами розгляду даної заяві особі видається Довідка про зняття з реєстрації місця проживання, у звʼязку з виїздом за кордон.

Особливості зняття з реєстрації місця проживання чоловіків призовного віку

Військовозобовʼязаних громадян можуть зняти з реєстрації місця проживання лише після зняття з військового обліку у ТЦК та СП. Для цього необхідно звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому особа перебуває на військовому обліку та написати заяву про зняття з військового обліку у звʼязку з виїздом на постійне місце проживання (ПМП) за кордон. За результатами розгляду такої заяви у військово-обліковому документі ставиться відмітка про зняття з обліку, а сам цей документ вилучається. Взамін видається довідка про зняття з військового обліку у звʼязку з виїздом на ПМП за кордон. Саме на підставі цього документу відбувається зняття з реєстрації місця проживання в Україні військовозобовʼязаного. Детальніше стосовно зняття з військового обліку читайте тут.

Які проблеми можуть виникнути?

Для чоловіків, які хочуть виїхати на ПМП за кордон в першу чергу необхідно подбати про зняття з військового обліку. Тобто потрібно отримати довідку, що зняття з обліку відбулося саме у звʼязку виїздом на постійне місце проживання за кордон. У випадку, якщо ТЦК та СП зняв з обліку, у звяʼзку з переміщенням в іншу місцевість - знятися з адреси реєстрації місця проживання не вдасться. Інколи органи реєстрації видають Довідки про зняття з адреси реєстрації проживання ігноруючи цю вимогу, а ДМС на підставі цього ставить штамп про виїзд на ПМЖ. Проте перетнути кордон така особа все рівно не зможе. адже було порушено саму процедуру оформлення документів.

Допомога адвоката в супроводі виїзду на ПМП за кордон

Адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють повний супровід процедури виїзду на постійне місце за кордон. Наші військові адвокати допомогають у знятті з військового обліку у ТЦК та СП та знятті з реєстрації місця проживання для військовозобовʼязаних громадян. Якщо ви плануєте розпочати процедру виїзду або зіштовхнулись з проблемами на одному з етапів оформлення документів звертайтесь до фахівців нашої компанії.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу зняття реєстрації місця проживання в Україні для виїзду на постійне місце проживання за кордон достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм, Вайбер, Вотс ап) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ